Історія НВК

До 1917 року у  селі Вірнопілля (тоді економія поміщика Тимченка)  школи не було.

Земська, або церковно-приходська школа знаходилась у сусідньому селі Дмитрівці,в якій

Вчителькою була дочка церковного служителя  із села Велика Комишуваха. Було всього три класи.

У Вірнопіллі у цей час дітей навчав грамотний мужик ,дядько Василь, який володів магазином. Навчав він по 8-10 чоловік.  Батьки платили  йому 50 копійок в місяць за навчання і давали своє паливо.

Але коли по країні пройшла хвиля лютневої революції, то поміщик Тимченко вирішив довести  свою лояльність тимчасовому уряду і віддав  під школу свою стару кухню .І ось на місці,де зараз знаходиться пам ятник загиблим воїнам, в 1917 році  вперше

діти прийшли до школи у спеціально відведене для навчання приміщення .

Разом з дітьми до школи прийшли і дорослі, для того щоб навчитися писати ічитати. Люди довго пам ятали групи лікбезу, свої перші уроки навчання грамоті.

Офіційно тільки в 1924 році було відкрито школу у селі Вірнопілля. Людська пам ять донесла до наших часів спогади  про те, як було важко в 1929році, під час організації перших колгоспів.

У 1933 році  прийшли до нас на роботу до школи  сім молодих хлопців і дві дівчини після закінчення Ізюмсь кої педшколи. Пішки добиралися до села.

Маленька школа мала чотири класи. Щоб зайти в один клас, потрібно було перейти через інші класні кімнати. Молоді вчителі взялися за роботу з душею, і,незабаром, школа

Стала чистенькою і охайною, анавколо неї зазеленіли молоді пагони бузку.

Усе перервала війна. Пішов на фронт Петро Щербак. В  Білостоці загинув Хвостик Дмитро Кирилович. Майже на оча х у своїх друзів, загинув у місті Барвінкове директор школи Запорожченко Петро Степанович і похований у братській могилі в нашому селі.

А ті, хто залишилися живими: Лісогорський Григорій Павлович, Чех Григорій Моісейович, Калюжний Дмитро Павлович не повернулися в село Вірнопілля, до школи.

Лише один, пройшовши крізь всі жахи війни, повернувся до школи, щоб віддати всього себе дітям. Це- Рябенко Яків Павлович.Його руками була піднята і в селі Дмитрівка початкова школа, посаджений там сад.

У 1991 році була побудована двоповерхова світла і простора будівля школи.

У липні 2017 року загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів реорганізована У Вірнопільський навчально-виховний комплекс.

01 листопада 2017 року запрацював дошкільний підрозділ НВК для 20 дошкільнят.